Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] problem z temperaturą

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] problem z temperaturą

    Zamieszczone przez suryga
    Budżet 30 tys+++ im bardziej „PEWNE” auto tym więcej mogę dać, ale mam granice.

    I dlatego myślę o
    O2 1,4TSI rocznik 2011 przebieg < 100 000km + chiptuning żeby zrobić z niej O3.
    Ale jak wejde na allegro to tylko 5 aut jest do wyboru z czego zero w ma małopolsce

    - Czy przy powyższych parametrach można znaleźć coś innego/sensownego.

    Zakładając, że jestes w stanie dołożyć kilka groszy (1500-2000PLN) spokojnie znajdziesz dobre auto z tym silnikiem.

    31.03 sprzedałem Octavkę 1.4TSI, 2011r z przebiegiem 100450km. Srebrne kombi, wersja Mint z kilkoma dodatkami (PDC, komputer).
    Auto poleasingowe z polskiego salonu z pełnym serwisem.
    Wszystkie elementy z fabryczną powłoka lakierniczą.

    Auto było dokładnie sprawdzone przez nabywcę w ASO Skody. Jedyna uwaga ASO dotyczyła lekko pocących się uszczelniaczy półosi.

    Wydaje mi się więc ,że w budżecie 31-32tys (cena zakupu, nie wywoławcza) spokojnie znajdziesz dobry i uczciwy egzemplarz.

  • #2
    [O1] problem z temperaturą

    W czerwcu wymieniałem w swojej O1 1,8 termostat. zakupiłem Wahlera łącznie z nową obudową. Około miesiąca po wymianie zauważyłem, że temperatura nie dochodzi na wskaźniku do pełnej roboczej. Teraz jak zrobiło się zimniej dochodzi tylko trochę ponad 0 na wskaźniku. Podłączyłem pod Vaga i pokazuje maksymalnie 78 stopni, a wskaźnik nie pokazuje więcej niż 35. Rozumiem, że to chyba będzie wina termostatu, ale nie wiem dlaczego ten wskaźnik też źle pokazuje? Czy to będzie wina termostatu czy może jakiegoś czujnika? Bo trochę krótko działał...

    Komentarz


    • #3
      pierwsza kreska na skali na zegarach to 50 stopni więc nie wiem skąd te 35

      Octavia 1.9 TDI ASV 2004---> FOTKI

      Była Fabia 1 1.4 MPI CLASSIC
      Jest O1 1.9 TDI ASV DRIVE
      Jest RAPID 1.2 TSI CJZD 110 KM RM 2016

      Komentarz


      • #4
        sowix1, Obstawiam czujnik temperatury,podaje złe dane do sterownika
        http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
        Pozdrawiam ANIOL

        Komentarz


        • #5
          Re: problem z temperaturą

          Zamieszczone przez sowix1
          W czerwcu wymieniałem w swojej O1 1,8 termostat. zakupiłem Wahlera łącznie z nową obudową. Około miesiąca po wymianie zauważyłem, że temperatura nie dochodzi na wskaźniku do pełnej roboczej. Teraz jak zrobiło się zimniej dochodzi tylko trochę ponad 0 na wskaźniku. Podłączyłem pod Vaga i pokazuje maksymalnie 78 stopni, a wskaźnik nie pokazuje więcej niż 35. Rozumiem, że to chyba będzie wina termostatu, ale nie wiem dlaczego ten wskaźnik też źle pokazuje? Czy to będzie wina termostatu czy może jakiegoś czujnika? Bo trochę krótko działał...
          podlacz pod vaga i porownaj temperature plynu i temp na zegarach

          Komentarz


          • #6
            Re: problem z temperaturą

            Zamieszczone przez mobi65
            Zamieszczone przez sowix1
            W czerwcu wymieniałem w swojej O1 1,8 termostat. zakupiłem Wahlera łącznie z nową obudową. Około miesiąca po wymianie zauważyłem, że temperatura nie dochodzi na wskaźniku do pełnej roboczej. Teraz jak zrobiło się zimniej dochodzi tylko trochę ponad 0 na wskaźniku. Podłączyłem pod Vaga i pokazuje maksymalnie 78 stopni, a wskaźnik nie pokazuje więcej niż 35. Rozumiem, że to chyba będzie wina termostatu, ale nie wiem dlaczego ten wskaźnik też źle pokazuje? Czy to będzie wina termostatu czy może jakiegoś czujnika? Bo trochę krótko działał...
            podlacz pod vaga i porownaj temperature plynu i temp na zegarach
            właśniechodzi o to ze wwskaźnik pojazuje zla temperature w porownaniu do rzeczywistej, ale ta tez nie dochodzi do 80

            Komentarz


            • #7
              sowix1, to znaczy, że się termostat nie otwiera. U siebie miałem niedawno na zegarach 90, a w VCDS jakieś 73...wymieniłem termostat i mam 93 Może ten co kupiłeś po prostu od nowości był walnięty i wyszło dopiero jak się zrobiło zimno.
              رافال
              Spoty
              Cause freedom is a lonely road
              My O2FL

              Komentarz


              • #8
                właśnie wymieniłem termostat i objaw nie ustąpił. Czyli będzie jakiś czujnik? który ?

                Komentarz


                • #9
                  sowix1, czujnik temperatury silnika: Czujnik temperatury silnika Skoda Octavia I po 2000r Superb - oryginał - SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia
                  رافال
                  Spoty
                  Cause freedom is a lonely road
                  My O2FL

                  Komentarz


                  • #10
                    A gdzie on się znajduje w samochodzie ?

                    Komentarz


                    • #11
                      sowix1, W linku masz z silnika 2.0 ale praktycznie to jest to samo
                      Forum - Octavia Club Polska
                      http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                      Pozdrawiam ANIOL

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X